Kdo jsem


Vojtěch Oram foto

Jmenuji se Vojtěch Oram a jsem programátor, aktuálně podílející se na budování startupu Leadspicker.com. Kromě programování mám rád draky, MLP:FiM a čtení.

Na internetu mě naleznete pod přezdívkou Flaiming.


Programátor

Programování je jak zájem, tak i má práce. Orientuji se především na webové aplikace v Pythonu (framework Django). Zkouším affiliate marketing na svém webu ChciDraky.cz a také provozuji e-shop pro dračí kalendáře Draci.info. Kromě toho občas bastlím s mikrokontroléry ESP8266 a Arduinem. Většinu mých projektů najdete na GitHubu, snažím se co nejvíc publikovat open source.
Více informací o mé profesní zdatnosti můžete najít v mém profilu na LinkedIn.

Maker

Rád si hraju s elektronikou a 3D tiskem. Vytvářím si vlastní modely v OpenSCADu a zveřejňuji je převážně na Thingiverse

Drak

Nejsem drak doslova, nicméně mám k nim velmi blízko. Všechno začalo v roce 2004, kdy jsem narazil na diskuzi o dracích na portálu časopisu Pevnost (původní diskuze již dávno vzala zasvé, nyní dostupná pouze na pevnost.draci.info). Velmi jsem se pro draky nadchnul a rozhodl se vytvořit web pro zveřejňování zde rodících se článků, shrnujících zjištěná fakta i domněnky o dracích. Takto vznikl web DragonFlame a předznamenal mou budoucí dráhu programátora.

Jak šel čas, můj zájem o draky (a programování) rostl, což vyvrcholilo založením webu Draci.info. Tento web funguje dodnes a vytvořila se kolem něj poměrně velká komunita draků, drakovědců a nebo jen lidí, co mají rádi draky. Už poněkud zastarává, nicméně není dost času na kompletní přestavbu. Stále jej však po uživatelské stránce spravuji.

V současné době rozvíjím nový dračí web, jež agreguje všechny dračí trička, plakáty, knížky, hry, dekorace a další dračí předměty - ChciDraky.cz.

Brony

Jsem fanouškem seriálu My Little Pony: Friendship is Magic. Tvůrcům se povedlo něco opravdu neobyčejného - udělat seriál původně pro malé holky zajímavý i pro dospělé chlapy. Ať už je to kombinace pěkné grafiky, animace, referencí na další seriály a nebo hlasového obsazení (samozřejmě toho originálního), rozhodně to funguje.

Vzhledem k tomu, že čeští Bronies ještě donedávna neměli svůj web, musel jsem se toho zhostit já a založil jsem Bronies.cz. Doposud zde figuruji jako admin.

Čtenář

Čtu převážně fantasy a sci-fi literaturu (pokud nepočítám manuály). Z oblíbených autorů bych vyzdvihl především Douglase Adamse (Stopařův průvodce), Jiřího Kulhánka (Noční klub, Cesta krve, Divocí a zlí), Stanislava Lema (Kyberiáda), Naomi Novikovou (série Temeraire), Terry Pratchetta (vše), J.R.R. Tolkiena (Hobit, Pán Prstenů) a Orsona Scotta Carda (série Enderovy hry).