Dračí affiliate po roce

Už je to více než rok, co jsem spustil web ChciDraky.cz. Cílem bylo vytvořit jakousi "Heuréku" pro lidi, co mají rádi draky, tedy seskupit na jednom místě všechny dračí trička, figurky, knihy, hry, filmy, šperky a další dračí věci. Co mě k tomu vedlo? Především mám sám rád draky a nebylo pro mě jednoduché zorientovat se v nabídce jednotlivých e-shopů, co se týče věcí s dračí tematikou. No a taky jsem chtěl začít s něčím podnikat. Tak jsem to skloubil a postavil tento web ne na klasické reklamě, ale na affiliate marketingu.

Affiliate marketing je v podstatě taky reklama, ale mnohem lépe cílená a měřitelná. Peníze nedostávám za zobrazení reklamy nebo za proklik, ale pouze pokud si zákazník něco koupí. Musím se  maximálně snažit, abych potenciálního zákazníka zbytečně neobtěžoval, ale poskytl mu to, co potřebuje.


Proč draci?

Proč vlastně mám rád draky? Přijde mi to jako samozřejmost, ale když se nad tím zamyslím, není vůbec jednoduché definovat, proč tomu tak je.

Neměl jsem je rád odjakživa, jako někteří jiní. Bodem zlomu byla dračí diskuze na webu Pevnost.cz, založená Argonantem. Začala prostě: "Ale, co pořád elfové a trpaslíci - DRAKY to chce!!". Diskutovalo se zde o dracích ze všech možných pohledů - draci v historii, draci ve fantasy, současní draci, draci v kryptozoologii,  původ draků, dračí oheň... prostě vše, co má alespoň něco společného s draky. Otevřel mi úplně nový pohled na tyto tvory a já nasával informace jako houba. Různě po internetu jsem hledal jejich obrázky a jakékoli zmínky o nich. Od té doby jsem založil několik dračích webů, pořádal a zůčastnil se mnoha dračích srazů (sletů) a draci jsou stále mou velkou zálibou.


Plavejte!

Jak regenerujete svou mysl a tělo po práci? Já plavu. Chodím pravidelně jednou za týden na bazén a shledávám, že to má hned několik pozitivních výsledků.

Předně plavání výborně uvolní a protáhne tělo, ztuhlé po několikahodinovém sedění. Není snad zdravější pohyb, při kterém by člověk zatěžoval všechny svaly v těle a přitom nepřetěžoval klouby. Pokud vás například bolí záda tak jako mě občas po denním sedění, plavání je správná volba jak zádům ulevit.


Jak jde život

Je to už rok a 3 měsíce, co jsem opustil zdi škol a vrhnul se do pracovního procesu. Chtěl bych zde vyhodnotit, co se mi od té doby událo a čeho jsem dosáhl. Trochu seberefkexe nikdy neuškodí :)

Seznam.cz

Práce v Seznamu mi po profesní stránce dala hodně. Naučil jsem se na profesionální úrovni používat Linux, Vim, Python, MySQL a nakoukl pod kůži dalším technologiím, jako Nginx. Kromě toho jsem se naučil pracovat v týmu (skutečném týmu, ne jen nějakém hypotetickém školním týmu, kde to vždycky jeden odedře za všechny).